Увага! Всім нашим студентам і випускникам!

18 травня 2017

Для початку спитаю, чи маєте ви на меті взяти максимум від навчання, стати кращим фахівцем поза конкуренцією?
Якщо так, то читаємо далі , а я ділюсь з вами своїми спостереженнями.

Що нас робить кращими?
Ну, насамперед, це серйозне ставлення до своєї справи. Серйозність проявляється ще під час навчання. Це уважне вивчення прийомів і технік масажу, повторення їх в інтервалі між заняттями в школі і закріплення правильного виконання при повторенні на заняттях.

Усі відомості, що доносить до вас викладач, мають велике значення. Важливо усе!

Я поясню.
Блискуче виконаний сеанс масажу, задоволений клієнт, гарний настрій і самопочуття масажиста - все це результат певного алгоритму вірно виконаних складових. Від атмосфери - до правильного розподілу сил.
Але ведучим у цьому списку завжди буде правильність виконання прийомів.

Під час навчання необхідно якомога краще запам'ятати (а то й записати, замалювати, засоціювати, закидати епітетами)) вірне виконання того чи іншого прийому.
Пам'ятаємо про м'язову пам'ять - якщо є сумніви, що прийом виконується вірно, краще не практикувати його, доки не з'ясується це питання, щоб не завчити невірну техніку.

Звертайте увагу на деталі.
Кожен прийом масажу має своє місце в загальній послідовності дій, а також темп, напрямок і силу тиску.

Пам'ятайте! Невірно виконаний прийом знизить його ефективність в рази, що приведе до усунення його з арсеналу за непотрібністю.
В той час, при правильному виконанні і застосуванні міг би принести користь, а в певних випадках стати незамінимим.

Так спотворюється класика, втрачається її розуміння і актуальність, а масаж виконавця стає безглуздим, вибачте за слово.

Візьму до прикладу лише кілька прийомів, в котрих найчастіше допускається помилка.
От прийом зустрічного розтирання передпліччям - неефективний, якщо розтирання відбувається за рахунок інших частин руки (кисть). Даний прийом повинен виконуватись тільки за рахунок передпліччя.

Також знижує ефективність цього прийому невірна відстань між руками (передпліччями) - вони повинні торкатись одне-одного, точніше, тертись одне об одне - це збільшує силу нагрівання.
Застосування цього прийому - виликі ділянки тіла і об'ємні м'язи. В інших випадках він недоцільний.
Немаловажливе розташування рук по відношенню до осі тіла - прийом виконується в діагональному напрямку.

Малоефективний прийом перетинання і пиляння, якщо не витримана правильна відстань між руками - 1-3 см., 5-7см.
Також важливе утворення складочки між кистями рук, для чого необхідно прикласти достатню силу тиску.
Пам'ятаєте, так зване зчеплення з тканинами? - Це можливе при правильному розташуванні корпусу і рук над столом і тілом масованого, а також, при правильній розстановці ніг.

Також сильно знижує ефективність даних прийомів виконання їх на невеликій ділянці тоді, коли є можливість збільшити масовану ділянку, проковзуючи рукою аж до столу, захоплюючи бокові частини тіла.
І неабияке значення має темп виконання (не для усіх прийомів розтирання він повільний - зустрічне передпліччям і "видобування вогню", наприклад, мають швидкий темп).

Ще кілька слів хочу сказати про дисципліну, котрої ми очікуєм від інших спеціалістів і котрої, звісно, дотримуємось самі. Я про руки масажиста.
Небезпідставно, відповідно до нормативів, руки масажиста повинні бути доглянутими, без прикрас! і з коротко підстриженими нігтями.
Кожен, поважаючий себе та інших, масажист не нехтує цим правилом. Адже ми не хочемо зашкодити банальним пораненням шкіри людині, котра нам довірилась. Крім цього, зайве на наших руках перешкоджає правильності виконання прийомів, чим сильно знижує ефективність наших дій.

Що нас робить кращими?
Правильно, серйозне ставлення до своєї справи.

Записатись на курси масажу