Целюліт. Коли ефективний масаж?

30 января 2017

Причин виникнення целюліту може бути багато, але єдина основна причина – це інтоксикація організму. Причини інтоксикації можуть бути різними та, як правило, до цього призводить порушення циркуляції рідин в організмі. Йдеться про кров, лімфу, міжклітинну рідину. Нормальний рух лімфи забезпечує своєчасне виведення токсинів з міжклітинного середовища, а хороша циркуляція крові забезпечує живлення клітин та насичення їх киснем для подальшої життєдіяльності. Коли судини, по котрих клітина отримує кисень і потрібні їй речовини і по котрих здійснюється виведення токсичних продуктів її життєдіяльності, стискаються, усі процеси сповільнюються, а то й призупиняються.

В результаті, жирові клітини (адипоцити), що складають підшкірно-жировий прошарок, страждають від надлишку води і вуглекислого газу, роздуваючись і витісняючи сусідні клітини. Нерівномірне розташування клітин на поверхні шкіри утворює нерівномірну рельєфність, що і прийнято називати целюлітом. Поміж тим, збільшені у розмірі клітини, перетискають судини, чим погіршують ситуацію.
Жирові клітини покликані акумулювати і зберігати енергію, так потрібну організму. Під час розчеплення жирів (ліпідів) виділяється вода, вуглекислий газ і токсини. Затримуючись, токсини руйнують структуру клітини зсередини, як її ядро, так і клітинну оболонку. Виникають запальні процеси, клітина слабшає, її оболонка тоншає і клітини «склеюються» між собою, виникає фіброзний целюліт або, як прийнято в медицині, ліподистрофія – остання стадія розвитку целюліту.
1 стадія: перші зміни у клітинах, початок виникнення целюліту, що відбувається на мікро-рівні і виявляється лише при мікроскопічному дослідженні;
2 стадія: виявити прояви целюліту можна, захопивши тканини у складочку;
3 стадія: рельєфність шкірних покривів змінено, виявляється в положенні стоячи або сидячи;
4 стадія: з’являється бугристість, синюшність, жирова тканина перероджується, можуть виникати новоутворення.


Масажним маніпуляціям зазвичай підлягають пацієнти на 2-3 стадії розвитку целюліту. На 4 стадії масаж безсилий і в роботу вступає апаратне лікування.
Целюліт у чоловіків і жінок проявляється по різному. У жінок стратегічними зонами відкладення жирів є сідниці, стегна, рідше живіт і плечі. У чоловіків це живіт – передня і бокові його частини. Структура жирової тканини у чоловіків і жінок теж відрізняється, тому чоловікам не так складно позбутися цього недуга.
Під час проведення масажу у боротьбі з целюлітом необхідно забезпечити хорошу циркуляцію крові, лімфи, міжклітинної рідини, усунути всі можливі напруження в м’язах та інших тканинах.
Детальніше про антицелюлітний масаж, методи роботи масажиста, складання індивідуальної антицелюлітної програми можна дізнатися на курсах масажу у Школі масажних технологій «Остнова».
курси масажу Львів.

Записаться на курсы массажа