Різновиди целюліту і ефективні методи боротьби з ним

21 февраля 2017

Для початку потрібно усвідомити, що целюліт – це захворювання, що тягне за собою ряд патологічних змін в організмі.
Целюліт, як і будь-яке інше захворювання має розвиток і симптоми, котрі, до речі, помітні не відразу. Вони стають помітними лише тоді, коли процес уже запущено і необхідно приймати радикальні міри.

Потрібно також розуміти, що самостійно целюліт нікуди не зникне. І позбутися його можна більш простими методами і в коротший термін, подбавши про вирішення проблеми відразу, на ранніх етапах його розвитку. Запущена стадія целюліту потребує більш серйозного і тривалого лікування.Стадії розвитку целюліту:

1-ша стадія целюліту зовнішніми проявами не супроводжується. Його симптомами можна вважати незначну набряклість тканин в уражених областях у порівнянні з іншими ділянками шкіри. Хоча на клітинному рівні відхилення вже є: збільшення обєму підшкірно-жирового шару, розширення і збільшення проникності капілярів в ній, мікроскопічні крововиливи.

2-я стадія целюліту – при напруженні м’язів або захопленні шкіри у складку проявляється помірна нерівність поверхні шкіри у вигляді ефекту «апельсинової шкірки». Також можна помітити блідість і «мармуровий» колір шкіри, зниження її температури і еластичності. Циркуляція крові і лімфовідтік в уражених ділянках вже порушені.

3-тя стадія целюліту – ефект «апельсинової шкірки» помітний у стані спокою як у вертикальному положенні тіла, так і в горизонтальному. Зниження температури, втрата еластичності, блідість шкіри більш виражені. Набряклість і порушення місцевого крово- і лімфообігу прогресують. Сполучнотканинні перегородки між групами жирових клітин стають грубими, за будовою - схожими на рубці, формуються «вузли» з жирових клітин, оточених цими перегородками.

4-я стадія целюліту (фінальна) – зміни максимально виражені: вузли великі, спаяні зі шкірою. Виражена набряклість, що виникає на тлі застою лімфи і порушеного відтоку крові.

Формується замкнуте коло: нестача кисню в тканинах, викликана порушенням кровообігу, сприяє ще більш інтенсивному утворенню набряків і розростанню сполучної тканини, що розділяє часточки підшкірно-жирової клітковини. Загрожує новоутвореннями. Ця стадія целюліту зустрічається рідко, але й позбутися її доволі важко.
Не обов’язково на усіх уражених ділянках однієї особи стадія целюліту однакова. На стегнах можуть бути прояви 3 стадії, а на животі - другої.

Оптимальними методами боротьби з целюлітом вважаються масаж і SPA- процедури.

SPA-техніки пропонують обгортання. Існують гарячі та холодні обгортання.
В одних випадках застосовують препарати з екстрактами гострого перцю чи гірчиці, що призводить до активного розігріву тканин, таким чином пришвидшуючи кровоток і рух лімфи в уражених ділянках.
В інших випадках застосовують лікувальні грязі, що стимулюють виведення застояної рідини і токсинів з ураженої целюлітом ділянки.
Таласотерапія - обгортання водоростями - доволі ефективний метод у боротьбі з певними формами целюліту. Обгортання з червоними водоростями володіють термоактивною дією, під час якої поверхневі тканини розігріваються, кров починає краще циркулювати, пришвидшуються обмінні процеси та виведення токсинів.

Антицелюлітний ручний масаж. З його допомогою відбувається опрацювання підшкірно-жирової клітковини і м’язів, що призводить до поліпшення кровопостачання, активізації обміну речовин і лімфовідтоку в ураженій ділянці.

Апаратні методи при запущених формах целюліту:

LPG (вакуумно-роликовий масаж). Набагато ефективніший метод за ручний масаж. Завдяки вакууму, створеному апаратом, уражені целюлітом ділянки шкіри втягуються наче пилососом і переминаються кількома роликами. Для зниження чутливості і запобігання розтяжок одягається спеціальний синтетичний костюм. LPG - масаж стимулює утворення колагену і еластину, що покращує зовнішній вигляд шкіри.

Ультразвукова кавітація - метод впливу на жирові клітини за допомогою звукових хвиль певної частоти. По суті, кавітація призводить до руйнації жирових клітин і розщеплення жирів. В результаті чого жировий прошарок зменшується, рельєф гладшає, а токсини масово пропускаються через печінку та інші внутрішні органи. Тут потрібно бути обережним.

Електроміостимуляція. Метод фізичних навантажень для ледачих. Суть міостимуляції - передача електричних імпульсів мязовій тканині, що викликає скорочення мязу, пришвидшуючи кровотік і обмінні процеси.

Електроліполіз. При цьому методі впливу електричний струм спрямовано на руйнацію жирових відкладень, стимуляцію виведення токсинів і продуктів життєдіяльності клітин з організму.

Пресотерапія. Ефективний метод у боротьбі з рихлим набряковим целюлітом, що супроводжується застоєм надлишкової рідини. Метод характеризується використанням спеціального костюму, що діє за принципом манжети для вимірювання тиску. Під дією тиску у костюм подається стиснене повітря і відбувається глибокий дренаж лімфи, проганяючи надлишок рідини у тканинах. Метод майже не має протипоказів.

Необхідно відмітити, що далеко не всі методики, описані вище, можна застосовувати при варикозному розширенні вен. Людям з даною патологією не рекомендується підлягати гарячим обгортанням і антицелюлітному ручному масажу. Такі методи можуть спровокувати погіршення стану здоров’я. Підходять лише окремі види апаратної косметології у щадному режимі за рекомендаціями фахівця.

Записаться на курсы массажа