​Коли масаж не ефективний, на допомогу приходить остеопатія

11 марта 2017

Остеопатія – м’яка, безпечна і безболісна форма мануальної терапії.

Коли масаж не приносить очікуваного результату, необхідно вдатися до більш глибокої форми впливу на організм. Така форма впливу нам відома як мануальна терапія. Чимало здивованих чудодійним ефектом швидкого реагування тіла на хрускіт кісток в умілих руках спеціаліста стають прихильниками такої терапії. Характерний хрускіт виникає в результаті різкого натискання на область хребта чи суглобів або ротації (зміщення) кісткових структур і свідчить про те, що маніпуляція сягла свого завершення.

Однак цей метод не завжди є атравматичним. Взяти хоча б до уваги можливу наявність гриж чи остеофітів. Особливої обережності потребує поводження з шийним відділом хребта. Кожен, хто хоч раз звертався до мануального терапевта, може засвідчити той факт, що дана маніпуляція потребує подальшого повторення. А справа у тому, що міцні потужні зв’язки хребта, перебуваючи у стані напруження, знову повертають хребці у попереднє положення. Те саме стосується м’язів і фасцій.

Висновок: насамперед необхідно зняти напруження у м’яких тканинах тіла і «все стане на свої місця» само собою.

Остеопатія в цьому випадку є абсолютно безпечним методом терапії, оскільки володіє м’яким поступовим впливом на м’які тканини, а відтак, на кісткові структури.

Остеопат спрямовує свої дії на подолання стану напруження у м’язах, фасціях, зв’язках і діафрагмах. Завдяки такому підходу тіло звільняється від вимушеного перебування у неправильному, неприродному положенні.

Більше того, звільнившись від напруження, усуваються патологічні відхилення у функціонуванні внутрішніх органів та цілих систем органів. Наприклад, напруження у тканинах шлунку призводили до гастритів чи, навіть, язв. Напружені (скорочені) м’язи стискали судини, по котрих рухається кров, що в свою чергу призводило до порушення живлення і кисневого голодування важливих органів, таких як мозок. Напружені м’язи перешкоджали відтоку лімфи, що спричиняло набряки або ж стискали нерв, що призводило до постійного відчуття болю. «На совісті» напружень є також патологічні відкладення такі, як пісок чи камінці, випоти і набряки, запальні процеси і злуки, тощо.

Масажист також усуває напруження, але його робота стосується в основному тільки тих м’язів, що пролягають на поверхні. З більшістю м’яких структур масажисти не працюють. Тому ефективність масажу далеко не завжди виправдана.

Остеопатія заторкує чимало процесів в організмі. Сюди відносяться як корекція опорно-рухового апарату чи функціонування внутрішніх органів, так і корекція вікових змін – так звана остеопатична косметологія. В ряді досліджень було доведено, що остеопатія володіє потужним косметичним ефектом серед усіх відомих на сьогоднішній день масажних технологій.

Інноваційні остеопатичні техніки дозволяють провести глибокий лімфодренаж, мімічну релаксацію, тонізацію тканин обличчя і тіла, зменшити глибину зморшок і усунути деформацію обличчя. Вплив також відбувається на швах і рубцях, в результаті чого вони стають м’якшими і менш помітними.

Останнім часом остеопати стали співпрацювати зі стоматологами та ортодонтами. Остеопатія дозволяє коригувати наслідки протезування, допомагає в реабілітації пацієнтів після тривалого перебування з відкритим ротом, допомагає правильно сформувати прикус, усуває біль і клацання в скронево-нижньо-щелепному суглобі, вирішує проблему порушеного кровопостачання до оперованої ділянки чи ділянки встановлення імпланту, що призводить до поганої приживлюваності самого імпланту.

Говорити про остеопатію можна до безкінечності.

Як бачимо, цей напрямок в медицині став мало не панацеєю у вирішенні багатьох проблем в сучасному світі. А все тому, що він є найбільш наближеним до природнього і майже не має протипоказів, якщо не враховувати онкологічні захворювання та аневризми головного мозку і черевної аорти.

Одне засмучує – на сьогоднішній день усе ще так мало остеопатів, до котрих можна звернутись зі своїми проблемами. Усе, чим може допомогти наша школа – це підготувати нових фахівців у даній галузі. На базі школи масажних технологій «Остнова» (м. Львів) проводяться періодичні семінари з остеопатичної практики, котрі охоплюють базові знання, підготовку для подальшого підвищення кваліфікації у напрямках: краніо-сакральна, структурна, вісцеральна, косметологічна остеопатія.

Записаться на курсы массажа