Курси китайського масажу

*Східні техніки як елемент альтернативної медицини

Вартість курсу: 2600 грн. (оплата поетапна).
Термін навчання: 2 місяця, два двогодинних заняття на тиждень
(попередній запис обов'язковий)

Курс викладає випускник китайської школи міжнародного рівня, масажист, майстер східних технік.
По закінченні курсу видається сертифікат міжнародного зразка.

Записатись на курси масажу →

Китайський масаж є чи ненайбільшою частиною цілісної східної медицини.

Знання певних точок і меридіанів на тілі людини дає змогу зцілювати руками, буквально «проганяючи хворобу» з організму. Точковий (акупресурний) масаж доповнюється скребками та банками, що мають потужний вплив на організм - відмічається дренажна, детоксикаційна і, як наслідок, протицелюлітна дія. Зарахунок усунення застою (стагнації) рідин в організмі, який порушує функціонування органів та провокує різке зниження імунітету, що неминуче веде до хронічних захворювань, і відбувається, власне, саме зцілення.

Ще одна характерна особливість китайського масажу полягає в тому, що техніка виконання грунтується на глибинній філософії і розумінні енергетичної будови людини. По суті це робота з енергіями.

Навчальний курс китайського масажу включає в себе:

  • Основні принципи китайської медицини. Фізіологічну та енергетичну будову людини;
  • Традиційний китайський масаж Гуа-ша;
  • Банковий масаж Ци Сью Тонг;
  • Рефлексотерапію. Рефлекторний масаж стоп;
  • Моксотерапію. Робота з біологічно-активними точками за допомогою полинних сигар;
  • Антицелюлітні техніки;
  • Основи правильного харчування;
  • Східна церемонія проведення сеансу.


Техніка Гуа Ша

Славнозвісна техніка Гуа ша – одна з найдавніших народних методик зцілювання, якою користувались усі – від селянина до імператора. Історія свідчить, що на відміну від інших технік її ніколи не тримали у таємниці і не було такого села чи містечка, в якому не знайшлося б майстра, що володіє нею.

Суть Гуа ша укладена в самій назві: «гуа» перекладається як «вискрібати», а «ша» - погане. Процедура проводиться спеціальними скребками різноманітних форм та матеріалів в залежності від частини тіла і особливостей, на які зважає сам майстер. Найвагомішими в цьому питанні вважають ріг водяного буйвола або нефрит. Хоча китайські майстри іноді застосовують і черепахові панцири, і срібні гребені, і навіть мідні монети чи порцелянові ложечки для супу місо. Так чи інакше в руках умільця все працює. Під час процедури майстер проводить скребком по тілу на певних ділянках і в певних напрямках певну кількість разів, а потім читає тіло, як карту і з точністю може сказати, який орган чи система органів страждає і над чим потрібно працювати. Справа у тому, що на тілі вимальовуються сліди від скребка у тих місцях, де «застоялась кров». Таким чином техніка Гуа ша вважається лікувально-діагностичною.

Результат від процедури – виведення отруйних для організму токсинів, дренаж лімфи, стимуляція імунної системи, ліквідація набряків та застійних явищ, регенерація клітинно-тканинних структур. Часто ефект відчувається вже після першого сеансу, але процес одужання може тривати ще декілька днів після процедури. Масаж Гуа ша працює в антицелюлітних та детокс-програмах. Його по праву вважають омолоджуючим. До речі, проводять його на всьому тілі, на волосистій частині голови і на обличчі також.


Техніка Ци Сью Тонг

Те, що ми знаємо сьогодні як вакуумний масаж, у стародавньому Китаї широко застосовувалось ще 3000 років тому, було частиною традиційної китайської медицини, мало глибоке охоплення знань енергетичної будови людини і ім’я йому було Ци Сью Тонг («ци»-енергія, «сью» (сюе) - кров, «тонг» (тун) - рух, активація).

Неможливо переоцінити ефективність масажу банками, що переміщуються по заданих напрямках відносно енергетичних каналів тіла людини. Терапевтична дія банок полягає в мобілізації сил організму, підвищенні стійкості у боротьбі з недугами, «розсмоктуванні» застійних явищ, пробудженні «дрімаючих» капілярів, що живлять кров’ю, а разом з тим і киснем, навіть найменші ділянки нашого тіла. В сучасній медичній практиці цей метод науково обґрунтовано і стверджено як «вакуумно-градієнтна терапія».

Техніка Ци Сью Тонг виконується виключно на спині. Хоча іноді процедура проводиться на інших частинах тіла і в залежності від цього форма та розмір банок (інколи матеріал) також відрізняються. Під час процедури вимальовуються візерунки на тілі, що дозволяють оцінити стан здоров’я. Ця техніка, як і попередня, відноситься до лікувально-діагностичних. За допомогою китайських масажних банок можна попередити і усунути безліч захворювань, як нескладної етимології, так і тих, що вважаються хронічними чи невиліковними.


Моксотерапія

Моксотерапія – ще один цікавий екзотичний метод зцілення, який бере свій початок в китайській народній медицині. Метод ґрунтується на знаннях акупунктурних точок та взаємодії з ними за допомогою прогрівання (або припікання) спеціальними терапевтичними засобами, що називаються моксами. Мокси – це спресовані та скручені певним чином (у конуси чи сигари) лікувальні трави. Використовують полин, ялівець, листя тополі і навіть пресоване вугілля. Але найціннішими за їх властивості і найпоширенішими є мокси, виготовлені з гіркого полину, котрий ще з давніх-давен використовували як дезінфікуючий, знеболюючий та кровоспинний засіб. На сьогоднішній день моксотерапія має широке застосування у боротьбі з різними недугами, у тому числі в антибактеріальній та антипаразитарній терапії.

Реакція організму на припікання активних точок аналогічна реакції на голковколювання, але протікає в менш явній формі. Процедура моксотерапії ( в залежності від її проведення) викликає: а) заспокійливий, розслаблюючий ефект; б) тонізуючий ефект; в) ефект гармонізації організму. Сфера впливу: хребет, внутрішні органи та залози, функціонування мозку та енергетичний баланс. Моксотерапію застосовують як самостійний метод лікування, а також у поєднанні з акупунктурою.


Точковий масаж Туй На

Туй на ( «туй» -погладжування, «на» - піднімання) - ще одна форма терапії в китайській медицині. Процедура являє собою масаж м’яких тканин (м’язів і сухожиль) і акупресурний вплив на біологічно активні точки. Проводиться на підошвах ніг, кистях рук і вухах.

Здавна відомий зв'язок точок, розташованих на меридіанах, з внутрішніми органами і системами, а також реакція організму на їх подразнення, сьогодні займає почесне місце в альтернативній «немедикаментозній» медицині. В класичних китайських атласах описано близько 700 точок і 12 парних та двох непарних меридіанів. У сучасному розумінні меридіани являють собою нервові волокна і сплетення, кровоносні судини та інші шляхи передачі інформації, біологічно-органічних речовин, медіаторів і т. д. Під час масажу Туй на досягається посилення колатерального кровотоку в області самої точки, а також в органах, пов'язаних з цією точкою через систему колатералей. Завдяки точковому масажу відбувається регулюючий і гармонізуючий вплив на вегетативну нервову систему, що має безпосередній позитивний вплив на внутрішні органи; ліквідуються м'язові спазми і блоки; покращується кровообіг у суглобах, що збільшує їх гнучкість в межах фізіологічної норми; уповільнюються та зупиняються дегенеративні процеси в хребті і суглобах , м'язах і зв'язках. Також масаж Туй на здатний зняти психо-емоційне напруження, підвищити опірність організму до несприятливих зовнішніх факторів.

Подразнюючи біологічно активну точку будь-то голкою, пальцем, спеціальним інструментом чи апаратом, майстер запускає складний рефлекторний механізм, в якому беруть участь нерви та судини, гормони і хімічні речовини, спинний і головний мозок. Точковий масаж Туй на виконується як самостійна терапевтична терапія, а також у комплексі з іншими техніками для підсилення ефекту.

Записатись на курси масажу