Семінар з Гуа ша

Традиційний китайський Гуа ша

Вартість курсу: 3500грн для випускників наших курсів: 3000грн
Термін навчання: 2 дня по 6 год
(попередній запис обов'язковий)

По закінченні семінару видається сертифікат.

Курс викладає: Шийка Оксана Михайлівна - лікар-неонатолог, педіатр, косметолог, масажист, фахівець з дитячого масажу, випускниця ВНМУ ім. М.І. Пирогова
По закінченні курсу видається сертифікат.

Записатись на курси масажу →

ТРАДИЦІЙНА КИТАЙСЬКА ТЕХНІКА ГУА ША

Гуа ша – техніка масажу, одна з важливих складових традиційного китайського масажу. Китайський масаж є чи не найбільшою частиною цілісної східної медицини. Знання певних точок і меридіанів на тілі людини дає змогу зцілювати руками, буквально «проганяючи хворобу». Точковий (акупресурний) масаж доповнюється шкребками та банками, що мають потужний вплив на організм - відмічається дренажна, детоксикаційна і, як наслідок, протицелюлітна дія. За рахунок усунення застою (стагнації) рідин в організмі, який порушує функціонування органів та провокує різке зниження імунітету, що неминуче веде до хронічних захворювань, і відбувається, власне, саме зцілення. Ще одна характерна особливість китайського масажу полягає в тому, що техніка виконання грунтується на глибинній філософії і розумінні енергетичної будови людини.

В ході семінару ми прицільно розглянемо філософію та розвинемо розуміння прадавньої традиційної медицини Стародавнього Сходу. Розглянемо енергетичну будову тіла, визначимо меридіани та біологічно-активні точки і навчимося з ними працювати. Теоретично та практично засвоїмо техніку Гуа ша.

Програма семінару:
 • Основні принципи китайської медицини. Фізіологічна та енергетична будова людини;
 • Діагностика
 • Робота з меридіанами
 • Традиційний китайський масаж Гуа-ша. Техніка виконання, покази та протипокази.
 • Детокс-Гуа ша
 • Терапевтичний Гуа ша
 • Антицелюлітний Гуа ша
 • Косметологічний Гуа ша
 • Лімфодренажний Гуа ша
 • Релаксаційний Гуа ша
 • Рефлексотерапія. Рефлекторний масаж стоп
 • Моксотерапія. Робота з біологічно-активними точками за допомогою полинних сигар.

Техніка Гуа Ша

Славнозвісна техніка Гуа ша – одна з найдавніших народних методик зцілювання, якою користувались усі – від селянина до імператора. Історія свідчить, що на відміну від інших технік її ніколи не тримали у таємниці і не було такого села чи містечка, в якому не знайшлося б майстра, що володіє нею.

Суть Гуа ша укладена в самій назві: «гуа» перекладається як «вискрібати», а «ша» - погане. Процедура проводиться спеціальними скребками різноманітних форм та матеріалів в залежності від частини тіла і особливостей, на які зважає сам майстер. Найвагомішими в цьому питанні вважають ріг водяного буйвола або нефрит. Хоча китайські майстри іноді застосовують і черепахові панцири, і срібні гребені, і навіть мідні монети чи порцелянові ложечки для супу місо. Так чи інакше в руках умільця все працює. Під час процедури майстер проводить скребком по тілу на певних ділянках і в певних напрямках певну кількість разів, а потім читає тіло, як карту і з точністю може сказати, який орган чи система органів страждає і над чим потрібно працювати. Справа у тому, що на тілі вимальовуються сліди від скребка у тих місцях, де «застоялась кров». Таким чином техніка Гуа ша вважається лікувально-діагностичною.

Результат від процедури – виведення отруйних для організму токсинів, дренаж лімфи, стимуляція імунної системи, ліквідація набряків та застійних явищ, регенерація клітинно-тканинних структур. Часто ефект відчувається вже після першого сеансу, але процес одужання може тривати ще декілька днів після процедури. Масаж Гуа ша працює в антицелюлітних та детокс-програмах. Його по праву вважають омолоджуючим. До речі, проводять його на всьому тілі, на волосистій частині голови і на обличчі також.


Моксотерапія

Моксотерапія – ще один цікавий екзотичний метод зцілення, який бере свій початок в китайській народній медицині. Метод ґрунтується на знаннях акупунктурних точок та взаємодії з ними за допомогою прогрівання (або припікання) спеціальними терапевтичними засобами, що називаються моксами. Мокси – це спресовані та скручені певним чином (у конуси чи сигари) лікувальні трави. Використовують полин, ялівець, листя тополі і навіть пресоване вугілля. Але найціннішими за їх властивості і найпоширенішими є мокси, виготовлені з гіркого полину, котрий ще з давніх-давен використовували як дезінфікуючий, знеболюючий та кровоспинний засіб. На сьогоднішній день моксотерапія має широке застосування у боротьбі з різними недугами, у тому числі в антибактеріальній та антипаразитарній терапії.

Реакція організму на припікання активних точок аналогічна реакції на голковколювання, але протікає в менш явній формі. Процедура моксотерапії ( в залежності від її проведення) викликає: а) заспокійливий, розслаблюючий ефект; б) тонізуючий ефект; в) ефект гармонізації організму. Сфера впливу: хребет, внутрішні органи та залози, функціонування мозку та енергетичний баланс. Моксотерапію застосовують як самостійний метод лікування, а також у поєднанні з акупунктурою.


Точковий масаж Туй На

Туй на ( «туй» -погладжування, «на» - піднімання) - ще одна форма терапії в китайській медицині. Процедура являє собою масаж м’яких тканин (м’язів і сухожиль) і акупресурний вплив на біологічно активні точки. Проводиться на підошвах ніг, кистях рук і вухах.

Здавна відомий зв'язок точок, розташованих на меридіанах, з внутрішніми органами і системами, а також реакція організму на їх подразнення, сьогодні займає почесне місце в альтернативній «немедикаментозній» медицині. В класичних китайських атласах описано близько 700 точок і 12 парних та двох непарних меридіанів. У сучасному розумінні меридіани являють собою нервові волокна і сплетення, кровоносні судини та інші шляхи передачі інформації, біологічно-органічних речовин, медіаторів і т. д. Під час масажу Туй на досягається посилення колатерального кровотоку в області самої точки, а також в органах, пов'язаних з цією точкою через систему колатералей. Завдяки точковому масажу відбувається регулюючий і гармонізуючий вплив на вегетативну нервову систему, що має безпосередній позитивний вплив на внутрішні органи; ліквідуються м'язові спазми і блоки; покращується кровообіг у суглобах, що збільшує їх гнучкість в межах фізіологічної норми; уповільнюються та зупиняються дегенеративні процеси в хребті і суглобах , м'язах і зв'язках. Також масаж Туй на здатний зняти психо-емоційне напруження, підвищити опірність організму до несприятливих зовнішніх факторів.

Подразнюючи біологічно активну точку будь-то голкою, пальцем, спеціальним інструментом чи апаратом, майстер запускає складний рефлекторний механізм, в якому беруть участь нерви та судини, гормони і хімічні речовини, спинний і головний мозок. Точковий масаж Туй на виконується як самостійна терапевтична терапія, а також у комплексі з іншими техніками для підсилення ефекту.

Записатись на курси масажу