Сколіоз

5 лютого 2017

Однією з найвагоміших причин формування сколіозу, яка зустрічається найчастіше, є синдром короткої ноги. Даний синдром доволі поширений . Його основною характеристикою є той факт, що одна нижня кінцівка коротша за іншу.
Більшість спеціалістів, на жаль, не знайомі з даною патологією і різницю у довжині ніг у 5-6 мм. не розцінюють як суттєву.


Однак, практика показує, що навіть невелика, скажімо, 2-3 мм., різниця у довжині ніг в дитячому віці, свідчить про перекручення тазу. Перекручений таз, в свою чергу призводить, до зміни кута нахилу хребетного стовбура. Тіло, щоб зберегти рівновагу, втягує у цей процес окремі сегменти хребта та інші тканини (м'язи, фасції). Таким чином з віком хребет набуває сколіотичної форми, формуються функціональні блокади - обмеження рухливості окремих рухових сегментів хребта, тригери, порушення функцій органів та систем. Не зважаючи на «незначну» різницю у довжині ніг в дитинстві, у дорослому віці різниця тільки збільшиться, посиливши деформацію хребта.

Слід розрізняти анатомічне і функціональне укорочення ноги. Причинами анатомічно укороченої ноги можуть бути як конституційні чинники, так і певні захворювання, що призвели до цього стану (перенесені в дитинстві парези центральні або периферичні, підвивихи кульшових суглобів, поліомієліт). Причиною функціонально вкороченої ноги є завжди викривлення тазу, як наслідок травмування його тканин.

Фахівці в області остеопатії, як правило, розпочинають лікування з корекції положення тазу, тим самим змінюючи положення хребта. Корекція різниці у довжині ніг відбувається автоматично.

Записатись на курси масажу